ÜCRETSİZ TESLİM VE İADE

Altınkenti'nde İade ve Değişim Prosedürü

Altınkenti websitesi üzerinden gerçekleştirilen satın alma işlemlerinde mesafeli satış sözleşmesi gereği ürün teslim alındığı tarihten itibaren 14 gün içerisinde cayma hakkını kullanarak iade edilebilmektedir.

İade edilecek ürün veya ürünler, Alıcı’ya gönderilen şekliyle, ürün, fatura, sertifika, ürün kutusu, ambalajı varsa hediye, promosyon ve diğer tüm evrak ve materyallerin, eksiksiz, tamamen hasarsız ve kullanılmamış şekilde gönderilmesi gereklidir. Herhangi bir şekilde çizilmiş, hasar görmüş ya da fiziksel değişikliğe uğramış ürünler veya yukarıda belirtilen şartların birinin yerine getirilmemesi takdirde iade işlemi gerçekleştirilemez.

İade gönderimi sırasında, kargo firmalarından, ya da iade işlemini gerçekleştiren müşteriden kaynaklanan sebeplerle, ürün ve ürünle birlikte gönderilen evrak ve materyallerde meydana gelen bozulma ya da benzeri değer kaybettirici her türlü durumun sorumluluğu iadeyi gerçekleştiren müşteriye aittir.

Özel sipariş ile yapılan veya değiştirilen ürünler, müşterinin talebi üzerine ebat ölçü değişimi veya üzerine özel yazılar yazılmış ürünler iade edilemez.

İade ve değişim işlemleri için sipariş numaranız ve iade/değişim talebinizin nedeniyle birlikte [email protected]‘a e-posta göndermeniz ya da 05075299922 nolu telefon numarasından aramanız gerekmektedir. Ürün uzmanlarımız tarafından gerekli incelemelerin yapıldığından sonra konuyla ilgili sizi bilgilendirecekler.

İade edilmek istenen ürün veya ürünler “Mesafeli Satış Sözleşmesi’nde yer alan Madde 9’daki “Cayma Hakkı” ve Madde 15’deki “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” şartlarına uygun olmalıdır.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 27 Kaşım 2014 Tarihli Mesafeli Satış Sözleşmeler Yönetmenliği 

Cayma hakkı

MADDE 9

 1. Alıcı, 14 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.
 2. Cayma hakkı süresi, hizmet ifasına ilişkin sözleşmelerde sözleşmenin kurulduğu gün; mal teslimine ilişkin sözleşmelerde ise Alıcı’nın veya Alıcı tarafından belirlenen üçüncü kişinin malı teslim aldığı gün başlar. Ancak Alıcı, sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkını kullanabilir.
 3. Cayma hakkı süresinin belirlenmesinde;
  1. Tek sipariş konusu olup ayrı ayrı teslim edilen mallarda, Alıcı’nın veya Alıcı tarafından belirlenen üçüncü kişinin son malı teslim aldığı gün,
  2.  Birden fazla parçadan oluşan ürünlerde, Alıcı’nın veya Alıcı tarafından belirlenen üçüncü kişinin son ürünü teslim aldığı gün,
  3. Belirli bir süre boyunca malın düzenli tesliminin yapıldığı sözleşmelerde, Alıcı’nın veya Alıcı tarafından belirlenen üçüncü kişinin ilk malı teslim aldığı gün esas alınır.
 4. Malın Satıcı tarafından taşıyıcıya teslimi, Alıcı’ya yapılan teslim günü olarak kabul edilmez.
 5. Mal teslimi ile hizmet ifasının birlikte yapıldığı sözleşmelerde, mal teslimine ilişkin cayma hakkı hükümleri uygulanır.

Cayma hakkının istisnaları

MADDE 15

Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça, Alıcı aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz:

 1. Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve Satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
 2. Alıcı’nın istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.
 3. Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.
 4. Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.
 5.  Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.
 6. Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.
 7. Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.
 8. Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.
 9. Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya Alıcı’ya anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmeler.
 10. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, Alıcı’nın onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.