ÜCRETSİZ TESLİM VE İADE

Yüzük Ölçüsü Nasıl Alınır Altınkenti

Yüzük Ölçüsü Nasıl Alınır?

Yüzük Ölçüsü Nasıl Alınır?

Yüzük, birçok insan için en özel takılardan biridir. Ancak yüzüğü satın almadan önce doğru ölçüyü bilmek çok önemlidir. Yanlış ölçü, yüzüğün parmağınızda kaymasına veya sıkışmasına neden olabilir ve rahatsızlık yaratabilir. Bu nedenle, yüzük ölçüsünü doğru bir şekilde almak, satın alma işleminizi daha keyifli hale getirecektir. İşte yüzük ölçüsü nasıl alınır, adım adım anlatalım.

Yüzük Ölçüsü Hesaplama

Yüzük ölçüsü, İnternetten bir yüzük siparişi verirken en önemli bilmeniz gereken bilgilerden biridir ve doğru ölçüyü seçmek çok önemlidir. Yüzük ölçünüzü bilmiyorsanız, aşağıdaki yöntemleri kullanarak kolayca ölçebilirsiniz.

Yüzük Ölçüsü Alma Yöntemleri:

Çap Yöntemi:

  1. Takmayı düşündüğünüz parmağınıza önceden takmış olduğunuz bir yüzük varsa, o yüzüğü hazırda bulundurun.
  2. Milimetre (mm) ölçüsü olan bir cetvel hazırlayın.
  3. Yüzüğü yatay şekilde masanın üzerine koyun ve en geniş kısmının iç çapını ölçün. (Ölçme işleminde yüzüğün metal kısmını dikkate almayın.)
  4. Yukarıdaki ölçü tablosunda cetvelden elde edilen milimetreye karşılık gelen ölçü sizin yüzük ölçünüzdür.
Yüzük Ölçüsü Alma Çap Yöntemi
Yüzük Ölçüsü Alma Çap Yöntemi

Çevre Yöntemi:

  1. Takmayı düşündüğünüz parmağınızın en geniş kısmına bir ipi veya mezurayı sarın ve iki ucun birleştiği yeri kalemle işaretleyin.
  2. Milimetre (mm) ölçüsü olan bir cetvelle ipi veya şeridi uç kısmından işaretlediğiniz yere kadar milimetre cinsinden ölçün.
  3. Yukarıdaki ölçü tablosunda elde ettiğiniz değere karşılık gelen ölçü sizin yüzük ölçünüzdür.
Yüzük Ölçüsü Alma Çevre Yöntemi altınkenti
Yüzük Ölçüsü Alma Çevre Yöntemi altınkenti

Yüzük ölçüsü alma yöntemlerini doğru bir şekilde uygularsanız, doğru ölçüyü elde edebilir ve istediğiniz yüzüğü rahatlıkla sipariş verebilirsiniz.